683 poze   45460 vizite

Imag041

Comentarii album • 1
BisericaVadastra 24 august 2010
Între activităţile desfăşurate la iniţiativa consilierilor parohiali şi a preotului paroh merită amintită excursia organizată la mănăstiri. Traseul ales a fost Caracal, Craiova, Filiaşi Mănăstirea Polovragi, Mănăstirea Lainici, Mănăstirea Tismana, Târgu Jiu. Din grupul de enoriaşi ce au participat amintim pe: Pacea Picu, Barbălata Doina, Ispas George, Ispas Marela, Smarandache Duţa, Tomescu Florian, Bătrînca Constantin, Ciobanică Sorin, Bătrînca Alin, Ciupitu Gabi şi preotul paroh Ciupitu Ioan Viorel.
Participanţii la excursie au avut de câştigat din toate punctele de vedere: relaxare, momente de comunicare şi părtăşie cu aproapele, peisaje frumoase de privit, bucurând ochii cu minunata creaţie a lui Dumnezeu, iar odată ajunşi la mănăstirile vizate numerose obiective religioase. Mănăstirile ofereau orice îşi dorea fiecare în parte dintre enoriaşi: locuri de rugăciune, icoane, moaşte, morminte ale unor sfinţi şi personalităţi religioase, magazine de carte religioasă şi suveniruri.
Raportează
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.